Kamašne

(acoustic – indie)

Kapela, která balancuje na hranicích nejrůznějších stylů, aby je spojila v unikátní autorské písně charakteristické svým akustickým zvukem a poetickými texty.


Jádro kapely tvoří trio instrumentálně zdatných hudebníků: Terka Odúterka – Jaromír Jíra – Martin Prokeš.


KamaŠne začalo v roce 2012 a od té doby tvoří nerozlučnou trojici neustále hledajících muzikantů, kteří dělají muziku bez předsudků.


Základním stavebním kamenem akustického zvuku kapely je ojedinělý perkusivní styl hry na kytaru Jaromíra Jíry, který hraje, jakoby hráli Jírové dva. Kombinuje progresivně-rockové vlivy s jazzovým hudebním cítěním a dává jim svojí povahou nezvyklý řád. Ten se spojuje s basovou linkou Martina Prokeše, z níž vystupují rytmy a harmonie ovlivněné černošskou muzikou v jedinečném spojení s přísností osobnosti. Tyto zdánlivé protiklady se propojují přesně uprostřed v podobě zpěvačky Terky Odúterka. Její zvučný alt dynamicky přechází mezi jemností a energickou naléhavostí, poháněný potřebou co nejpřesněji vyjádřit niternou poezii jejích textů.


V roce 2014 kapela zvítězila v soutěži Houpací kůň (soutěžní scéna pro mladé kapely na festivalu Okolo Třeboně). Hrála v pořadech Koncert Studia noc v Českém rozhlase a Jak se Vám líbí na rádiu Proglas.


Od roku 2015 vystupují Kamašne jako trio doplněné o hostující muzikanty.
Bývalí členové:

Michal Němec (elektrická kytara), David Deutscha (perkuse), Kryštof Krása (bicí nástroje)foto © Vendula Fantová